Belediyenin su hizmeti ihalesine engel!

  • 12:32 13 Haziran 2024
  • Güncel
 
 
AMED – Amed Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal mahallelerin su sorununu çözmek için yapılan hale, “Cumhurbaşkanlığı Tasarruf Tedbirleri” gerekçesiyle iptal edildi. 
 
Amed Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Diyarbakır Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün (DİSKİ) kırsal mahallelerde içme suyu sorununu çözmek için ihaleye çıkardığı sondaj yapım işi, "Cumhurbaşkanlığı Tasarruf Tedbirleri" kararı gerekçesiyle iptal edildi.
 
DİSKİ, kırsal mahallelerde içme suyu sorununu çözmek için ihaleye çıkardığı sondaj yapım işinin, "Cumhurbaşkanlığı Tasarruf Tedbirleri" kararı kapsamında iptal edildiğini açıklarken, konuya dair şu açıklamayı yaptı: “DİSKİ tarafından Kentimizin farklı yerleşim yerlerinin içme suyu ihtiyacını gidermek amacı ile ‘Diyarbakır İline Bağlı Mahallelerde İçme Suyu Sondajı Açılması Yapım İşi’ ihalesi yapılmıştır. Ancak, Cumhurbaşkanlığının 17.05.2024 tarih ve 32549 sayılı Tasarruf Tedbirleri Genelgesi ve Kamu İhale Kurulu Kararının 27 Mayıs 2024 tarihli 2024/DK.D-91 sayılı kararları nedeniyle ihale iptal edilmiştir.”