Curnê Reş’te 3 koldan seçim çalışması

  • 16:04 21 Mayıs 2024
  • Siyaset
 
RIHA - Curnê Reş'te 3 koldan kapı kapı seçim çalışması yapan DEM Partililer, halkı yarın DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları'nın katılacağı halk buluşmasına çağırdı. 
 
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), Riha'nın Curnê Reş (Hilvan) ilçesinde 2 Haziran'da yenilenecek seçim çalışmalarını sürdürüyor. DEM Partililer, seçime sayılı günler kala kapı kapı çalışma yürütüyor. Bugün 3 ayrı heyetle seçim çalışmaları yapıldı. 
 
Çalışmalar ilçe merkezinden bulunan Buğday Pazarı esnafının ziyaret edilmesiyla başladı. Curnê Reş Belediye Eşbaşkan adayı Serhan Paydaş ve Garip Yeşil'in de içerisinde yer aldığı heyet, esnafların yaşadıkları sorunları dinleyerek, not aldı. Serhan, 31 Mart’ta AKP’lilerin oyların bulunduğu sandığı yakmasını hatırlatarak, “Belediyenin işi hizmettir, kaos değildir. Bir koltuk uğruna halka zulüm etmemek gerek.15 yıldır belediye ellerinde ama bir hizmet yapmadılar. Sosyal yardım üzerinden halkı tehdit ediyorlar. Siyasetin bir ahlakı vardır, bunu ayaklar altına aldılar. Zulmü kabul etmeyenler bu seçimde DEM Parti’ye oy vermeli" diye konuştu. 
 
Bir diğer eşbaşkan adayı Garip Yeşil ise, “Toplumun yarısı kadın. Kadınları yok görmek, toplumun yarısını yok görmektir. Biz herkese hizmet etmeye geliyoruz. Her şey Curnê Reş halkı için. Çıkarlarımızı değil, halkın çıkarlarını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı. 
 
Heyet ardından Axveran (Akveran) ve Mişmiş (Çağlar) kırsal mahallesi sakinlerini ziyaret etti. 
 
DEM Parti Wan Milletvekili Sinan Çiftyürek ve beraberindeki heyet ise, ilçe merkezi ve Fîq (Faik) kırsal mahallesinde seçim çalışması yaptı.
 
Yarınki buluşmaya çağrı
 
Ayrıca partililer ilçe merkezinde bulunan TOKİ Mahallesi ile İzollu Bozan Bey Caddesi'nde yarın seçim bürosu önünde DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları'nın katılımıyla yapılacak halk buluşmasına katılım çağrısı yaptı. 
 
Buluşma yarın saat 17.00'de yapılacak. Sanatçı Kadir Çat buluşmada sahne alacak.